Начинаещите акваристи е препоръчително да започнат с по-малък обем аквариум, като първия ни съвет е да закуят аквариум, който е оборудван с основните компоненти, а именно
( дънна помпа свързана с филтрираща система, капак и осветление). Нужни ще ви бъдат също:
Грунд за дъното, като ви съветваме, да го измиете много добре или най-добре го преварете преди да го сложите в аквариума.
Въздушна помпа / Компресор за въздух към който ще са ви нужни, шлаух и въздушна стена (камък) Компресора обогатява водата на кислород, което кара рибите да растат значително по-бързо. Свържете стената за въздух с компресора посредством шлауха (маркуча) . Дължината на шлауха се определя от това, колко далеч ще бъде поставена въздушната помпа от акварума.
Ако рибите са топло любиви или морски ще трябва да закупите нагревател с термо реле и термометър . Нагласете температурата на 26 градуса по целзии посредством потенциомера.
Декорацията е нещо по-специално, там всеки трябва да декорира аквариума си по свой вкус, но съвета ни е, да не прекалявате с аранжировката. Задължително измийте декорацията с гореща вода. Ако това са изкуствени растения, може с хладка вода.
И така стигнахме вече и до същността на цялото това упражнение, а именно пълненето на аквариума с вода. Тук няма нищо сложно, просто наливате до горе. Трябва водата да покрива водната помпа и нагревателя с вода на 100 % . След като вече имаме и вода в аквариума все още не сме готови за финалното упражнение. Изчакайте 24 часа за да паднат нивата на хлора, който е опасен за рибите , през това време включете филтриращата помпата, нагревателя и въздушната помпа . Препоръчваме да имате под ръка тестове за измерване на показателите на водата. Най-практични са тестовете на JBL 6in1 и JBL 7in1 в тези тестове се съдържа реагент, който реагира на основните показатели на водата, които са най-важни за правилното отглеждане на рибите. Слагайте винаги капки Хлоро стоп в новата вода и бактериален активатор по Ваш избор!
Минаха 24 часа и Вие вече нямате търпение да купите първите обитатели на аквариума.
Доста ентусиазирани начинаещи прибързват много, като закупуват голям брой риби, което е най-грешното нещо, което може да направите в началото. Причината е че те ще са първите риби в тази вода, в която не са стартирали никакви биологични и химични процеси. Рибите трябва да са прекарали минимум 2 седмици. За да започне изграждането на една микрофлора , Рибите трябва да се хранят, за да започнат да се изпръжняват във водата, като при този процес се отделя амоняк и контакта му с водата обогатява съединението с хидроген и се превръща в амоний, който пък от своя страна вдига нивото на pH.Ако нямате търпение да стартирате по-скоро с по-голям брой риби, можете да си закупите биа активатор. ТПървите хранения на рибите трябва да са след 48 часа, след като са били прехвърлени. Рядко и по малко. Хранете ги по-рядко, дори и гладни да са, не е толкова голям проблем ,от това да се прехранват системно.
Намере някакво решение за чистене на дъното на аквариума. Предлат се сифони специално разработени да засмукват частиците на дъно, като намере някаквъ друг съд, като да се оттича мръсната вода.
Ако е дошъл момента да сменяте водата- направете го, като си приготвите предварително, количеството , което ще източите от старата вода. Идеята на това е да престои водата заради хлора. Източете към 40 % от старата вода, като изключите предварително всичко. Налейте новата вода и не забравяйте да пуснете помпите и нагревателя.
По някога може да ви се появят наслочвания върху аквариума , можете да си закупите гъба с дълга дръжка за почистване на стъклата или магнит, с който можете да почистите стъклото от вътрешния край, без да бъркате вътре.
Периодично наблюдавайте рибите, оборудването , водата и всичко останало. Ако аквариума Ви започне да изпитва затруднения с пречистването на водата и съда ви е повече от 50 литра е добре да планирате закупуването на канистър ( външен филтър за аквариум) , чиято мощ и ефективност е в пъти повече , от колкото дънния филтър . За пълнеж / филтрат можете да използвате едропорести гъби като ги комбинирате с вата, активен въглен или керамични рингове. Резултата не закъснява. Но и не идва на момента.Чистете поне веднъж външния филтър , като измиете гъбите и филтрата.
Едно кратко ръководство за това, какво да предпиемете, като действия ако кучето ви повръща
прочети ощеВ тази статия ще намерите бързо ръководство за това, какво да правите аков и се спука аквариума. Най-важното е да спрете всички електрически компоненти от захранването.
прочети ощеКато собственици на домашни любимци, ние искаме да поддържаме нашите космати приятели здрави и щастливи. Един аспект от тяхното здраве, който често може да бъде пренебрегнат, е защитата им от паразити.
прочети ощеВ тази статия ще откриете предимствата на помпите за аквариум на марката SOBO. Асортимента включва продукти, като: Вътрешни и външни филтри за аквариум, фонтанни помпи, компресори за въздух, осветление за аквариуми, нагреватели, филтър медия и много други.
прочети ощеДнес ще засегнем темата за това какво да изберем за украса за новия или вече съществуващия ни аквариум.
прочети ощеКлетките за гризачи са различи по размер, цени и функции, но въпроса е, как да изберем подходящата къща ? В зависомост от това дали клетката ще е предназначена за заек, хамстер, чинчила, морско свинче, катерица или друг гризач, клетката може да има много разновидности.
прочети ощеСтоки за домашни любимци на разсрочено плащане. Сега можете да се възползвате от новото ни предложение за закупуване на храни, аксесоари за домашни любимци, аквариуми и периферия за тяхното оборудване на разсрочено изплащане, с помощта на нашите партньори от TBI Bank.
прочети ощеДобре дошли в нашия онлайн магазин zoomagazinche.bg. За новите си клиенти сме приготвили специална изненада. Всички нови клиенти получават 5% отстъпка при първа покупка за стойсност над 60 лева за всички продукти в нашия онлайн каталог.
прочети ощеНяколко съвета за бъдещите собственици на хамстер при избора на най-добрата клетка. Стил Вентилация Подходящ размер Сигурност и безопастност на клетката Колела и токи за хамстери
прочети още